جامع تیزهوشان هفتم خیلی سبز کتاب کار جامع تیزهوشان هفتم از انتشارات خیلی سبز

جامع تیزهوشان هفتم خیلی سبز

مقدمه

کتاب جامع تیزهوشان هفتم خیلی سبز باهدف تقویت هوش و افزایش سرعت یادگیری مخاطبین تالیف شده است و از معروف‌ترین کتب جامع موجود می‌باشد بطوریکه به‌تنهایی جوابگوی نیاز دانش آموزان تیزهوش است. سؤالات سطح بالا و پیشرفته آن مخاطب را جهت هدف اصلی خود و آماده‌سازی او جهت شرکت در آزمون‌های مختلف آماده می‌کند. کتاب‌های ریاضی، علوم، فارسی، سؤالات اجتماعی، پیام‌های آسمان و قرآن پایه هفتم (7) در قالب سؤالات تستی و چهارگزینه‌ای مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته‌اند. در ادامه به بررسی کتاب جامع تیزهوشان هفتم خیلی سبز می پردازیم.

این کتاب فاقد درسنامه است و 2666 تا تست دارد و حجم آن 480 صفحه است. پاسخ‌نامه تشریحی نیز در انتهای کتاب آورده شده است. لحن کتاب کاملاً رسمی است. فهرست کتاب کامل است و شماره شروع هر فصل و درس کتاب را مشخص کرده است. کتاب فاقد QR_CODE، اپلیکیشن و CD می‌باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب جامع تیزهوشان هفتم خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

تست (تمرین)

اصلی‌ترین بخش کتاب جامع تیزهوشان هفتم خیلی سبز، سؤالات تستی و چندگزینه‌ای آن است. هرچند شماره سؤالات به‌صورت متوالی است اما مرز هر کتاب و هر فصل آن به‌خوبی مشخص شده است و هر فصل آن با استفاده از سؤالات متنوع و مختلف بررسی شده است. تعداد سؤالات هر فصل زیاد و متناسب با آن در نظر گرفته شده است. مخاطب اصلی این سؤالات دانش آموزان تیزهوش و سطح بالا هستند بطوریکه سایر دانش آموزان نمی‌توانند از سؤالات این کتاب استفاده کنند. سطح سؤالات بالا و پیشرفته‌تر از مطالب درسی است و درک آن‌ها بدون یادگرفتن مطالب اصلی و پایه‌ای و حل تمرینات ساده‌تر امکان‌پذیر نیست.

به‌جز در درس ریاضی که اکثر سؤالات آن از آزمون‌های مختلفی هم چون تیزهوشان، آزمون‌های ورودی، المپیادهای ریاضی، مسابقات ریاضی و علمی، مسابقات جهانی ریاضی، انرژی اتمی و … آورده شده است؛ سؤالات سایر کتاب‌ها همگی تالیفی هستند. سؤالات طبقه‌بندی نشده‌اند و هم‌چنین سطح سؤالات مشخص نشده است، اما می‌توان گفت همه سؤالات، سؤالات سخت و چالشی هستند و به‌ندرت سؤال ساده در بین سؤالات دیده می‌شود.

در مقایسه بین سؤالات کتاب جامع تیزهوشان هفتم خیلی سبز و کتاب درسی، نمی‌توان گفت سؤالات این کتاب پوششی برای تمرینات و سؤالات کتاب درسی می‌باشد زیرا، تفاوت سطح سؤالات به‌روشنی مشخص است. بسیاری از تست ها، تست هایی با ایده‌های تازه و نو هستند، بطوریکه با توجه به پایه تحصیلی دانش آموزان ممکن است بسیاری از آن‌ها برای اولین بار با این سؤالات روبه‌رو شوند. بنابراین لازمه تسلط بر این کتاب، ابتدا تسلط کامل و کافی بر مطالب کتاب درسی است.

خوشبختانه تنوع تست و فراوانی تعداد آن‌ها این امکان را به مخاطب کتاب جامع تیزهوشان هفتم می‌دهد تا همواره نمونه‌های مشابه برای تمرین مجدد را داشته باشد. تست ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که هرکدام شامل نکته خاصی باشند و در پاسخ‌نامه تشریحی به‌وضوح به این نکته اشاره شده است و هر جا لازم باشد پاسخ‌نامه توضیحات کامل را در اختیار مخاطب قرار داده است.

توضیحات پاسخ‌نامه هر ابهام پیش‌بینی‌شده را برطرف می‌سازد بطوریکه در صورت لزوم به استفاده از پاسخ‌نامه مخاطب به‌راحتی می‌تواند به نکات حل سؤال پی ببرد و از آن‌ها برای حل سؤالات مشابه استفاده کند. در برخی از تست‌ها (به‌خصوص در درس ادبیات) سایر گزینه‌ها نیز بررسی شده‌اند و علت نادرستی آن‌ها توضیح داده شده است. هم‌چنین در درس ریاضی اگر برای حل سؤال روش‌های متنوعی وجود داشته باشد، تمامی روش‌ها توضیح داده شده است.

با همه این تفاسیر کتاب جامع تیزهوشان 7 ام خیلی سبز می‌توانست کامل‌تر باشد و با توجه به اهمیتی در دروسی مانند عربی و زبان انگلیسی اگر سؤالات این دو کتاب نیز اضافه می‌شد واقعاً جای هیچ نگرانی برای داوطلبان آزمون‌های تیزهوشان باقی نمی‌ماند. هم‌چنین کتاب فاقد پاسخ‌نامه کلیدی است که این امر موجب نارضایتی بسیاری از مخاطبین خواهد شد.

محبوب ترین ها
پربازدیدترین ها
۰ تومان
۰ تومان
پشتیبانی و پاسخگویی
تحویل سریع
پرداخت در محل
ضمانت اصل بودن کالا
7 روز ضمانت تعویض کالا
  • نقد و بررسی
  • مشخصات فنی
  • نظرات کاربران
  • نام:
    ایمیل:
    پیغام:
    کد مقابل را وارد کنید ...
محصولات مشابه
۰
فارسی هفتم مبتکران

کتاب کمک آموزشی فارسی هفتم تالیف حمید طالب تبار از انتشارات مبتکران

۰ تومان
۰ تومان
موجود
0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان