خدمتکار و پروفسور رمان خدمتکار و پروفسور نوشته ی یوکو اوگاوا

مردی بر اثر سانحه تصادف حافظه کوتاه مدتش را از دست داده است. حافظه‌ای که روزی به قدری قدرتمند بوده که تمام مسائل ریاضی را تحلیل می‌کرده است اما حالا حافظه او دوام کوتاهی دارد و تنها می‌تواند 80 دقیقه کار کند و بعد دوباره همه چیز را فراموش می‌کند. این مرد که پرفسور ریاضیات بوده است برای انجام کارهایش زنی را استخدام می‌کند؛ اما برای زن خدمتکار کنار آمدن با پرفسور دردسرهای خودش را دارد. او هر روز باید خودش را به پرفسور معرفی کند. پرفسوری که همه‌ی زندگی‌اش اعداد و ارقام هستند. پس رابطه‌ای عجیب بر اساس اعداد و ارقام بین آن‌ها شکل می‌گیرد.

کتاب خدمتکار و پروفسور رمان کوتاهی ست از نویسنده‌ی معروف ژاپنی خانم یوکو اوگاوا که در سال 2003 منتشر شد. این رمان به نوعی الهام گرفته از یک داستان واقعی ست. داستانی که از قصه‌ی ریاضیدان مشهور مجارستانی پاول اردوس (۱۹۹۶ ۱۹۱۳) گرفته شده است. نویسنده سعی کرده تا با الهام از او شخصیت رمان خود که پرفسور ریاضی ست درگیر داستان جالب کند.

از کتاب خدمتکار و پروفسور چندین ترجمه در ایران وجود دارد. کتاب حاضر با ترجمه‌ی کیهان بهمنی از سوی انتشارات آموت در 248 صفحه منتشر شده است. این کتاب با عنوان استاد و خدمتکار با ترجمه‌ی آسیه عزیزی و پروانه عزیزی نیز از سوی انتشارات نگاه منتشر شده است.

پرفروش ترین ها
۰ تومان
۰ تومان
پشتیبانی و پاسخگویی
تحویل سریع
پرداخت در محل
ضمانت اصل بودن کالا
7 روز ضمانت تعویض کالا
  • نقد و بررسی
  • مشخصات فنی
  • نظرات کاربران
  • نام:
    ایمیل:
    پیغام:
    کد مقابل را وارد کنید ...
محصولات مشابه
0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان