دبی فورد 

دبی فورد (Debbie Ford) نویسنده‌ای با زخم‌هایی عمیق بود. او بعد از تجربه‌ی تلخ طلاق والدینش خودش را مقصر می‌دانست و به همین خاطر به دام اعتیاد افتاد. دبی تمام دهه‌ی بیست‌سالگی‌‌اش را در تلاش بود تا خودش را از تاریکی‌های زندگی‌اش رها کند. او درنهایت درمان شد و در مسیر موفقیت قدم گذاشت، همان مسیری که سال‌ها تلاش کرد تا آن را به دیگران هم نشان بدهد. در همین مسیر بود که دبی فورد تصمیم گرفت کتاب‌های خودیاری بنویسد تا تجربیاتش از اثر سایه را با دیگران درمیان بگذارد.

دبی فورد اولین جرقه‌های نویسندگی را در کنار دیپاک چوپرا تجربه کرد و صحبت‌های دیپاک تأثیر عمیقی بر او گذاشت؛ دیپاک معتقد بود به‌جای سرکوب شیاطین درونی باید آن‌ها را در آغوش گرفت. دبی فورد بعدها کتاب «اثر سایه» را هم با کمک چوپرا و ماریان ویلیامسون نوشت.

وقتی کتاب «نیمه تاریک وجود» دبی فورد منتشر شد، اپرا وینفری این کتاب را در برنامه‌اش معرفی کرد و همین باعث شد تا این کتاب سر زبان‌ها بیفتد و خیلی زود وارد فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز شود. شاید این اولین قدم‌های به شهرت ‌رسیدن دبی فورد بود. او بعدها، با تکیه بر همین شهرت، مربی و سخنران انگیزشی نیز شد.

دبی فورد کارگاه‌های آموزشی بسیاری در زمینه‌ی خودیاری در سراسر ایالات متحده‌ی آمریکا ترتیب داد. سخنرانی‌های او چراغ راه کسانی بود که در تاریکی زندگی خود غرق بودند. او، در زمان فعالیت خود، مربی‌های زیادی را هم تربیت کرد، و در سال 2003، برای تلاش‌هایش در زمینه‌ی روان‌شناسی و عرفان، جایزه‌ی بهترین مربی سال را به خود اختصاص داد.

دبی فورد در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی هم حضوری پررنگ داشت. او در یکی از برنامه‌های اپرا به‌طور ویژه درباره‎‌ی 11 سال مبارزه‌اش با سرطان صحبت کرد؛ اما در نهایت این بیماری دبی فورد را در 57‌سالگی از پا درآورد و او در خانه‌ی ساحلی محبوبش از دنیا رفت.

بهترین کتاب‌های دبی فورد

از معروف‌ترین کتاب‌های دبی فورد، کتاب نیمه تاریک وجود (The Dark Side of the Light Chasers) است که آن را با نام «نیمه تاریک جویندگان نور» هم می‌شناسند. این کتاب شما را تشویق می‌کند تا با شناختن و پذیرفتن تاریکی‌ها و رنج‌هایتان، نسخه‌ی بهتری از خودتان بسازید. این کتاب از زمان انتشار تا به امروز از پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده و به 19 زبان ترجمه شده است.

کتاب راز سایه (The Secret of the Shadow) تأکید دارد که تاریک‌ترین افکار ما می‌تواند بستری برای بزرگ‌ترین موفقیت‌هایمان باشد. با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم برای زندگی در جهان بیرون لازم است روی زخم‌هایمان مرهم بگذاریم. ماندن در نقطه‌ی ‌امن زندگی و فرار از نقص‌هایمان قرار نیست ما را به جایی برساند؛ پس با تاریکی‌های وجودتان آشتی کنید.

کتاب جدایی معنوی (Spiritual Divorce) از کتاب‌های موفق دبی فورد است. در این کتاب با این حقیقت روبه‌رو می‌شویم که هیچ رابطه‌ای هرگز به‌طور کامل تمام نمی‌شود. ما همیشه درگیر روابط و تأثیرهای بی‌پایان آن در زندگی‌مان هستیم؛ پس در واقع با طلاق هم قرار نیست هیچ‌چیزی واقعاً تمام شود. با این کتاب یاد می‌گیریم چطور تأثیر بی‌پایان روابطمان را کنترل کنیم.

اگر به دنبال مؤثرترین و عمیق‌ترین راهکارهای افزایش اعتماد‌به‌نفس هستید، کتاب شجاعت (Courage) از دبی فورد به کارتان می‌آید. زمانی که اعتمادبه‌نفس نداریم، احساس می‌کنیم لیاقت موفقیت یا شجاعت انجام کار درست را نداریم. شاید خیلی از عقب‌ماندگی‌های زندگی‌مان هم در همین تفکر ریشه داشته باشد.

کتاب چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند (Why Good People Do Bad Things) از دیگر آثار خواندنی دبی فورد است. چه می‌شود اگر در کندوکاو شخصیت خودمان به نیت‌های پنهانی و بد بربخوریم؟ چرا گاهی سقوط اخلاقی آدم‌هایی را می‌بینیم که نیت‌های خوبی دارند؟ این کتاب به ما کمک می‌کند تا دلیل این کارها و نیت‌های بد را بدانیم. این خودآگاهی باعث می‌شود که هر شخص بتواند تصمیم‌های درست‌تری بگیرد و در مسیر بهتری قدم بگذارد.

0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان